Wdzięczność


Kiedy trapią Cię trudne emocje...

ZMIEŃ STRATEGIĘ!

Jesteśmy nauczeni, że jeżeli coś trudnego dzieje się w naszym życiu, reagujemy na to w ten, a nie w inny sposób. Pojawia się złość, sprzeciw, gniew, żal, smutek, rozpacz. Ciężko nam funkcjonować z tymi emocjami, ale przecież „zawsze tak reagowaliśmy…” i „wszyscy tak reagują…” i „tego nauczyli nas rodzice, szkoła, koledzy…”. Jest jednak bardzo proste rozwiązanie.
Odkąd ja je stosuję, w moim życiu, dzieją się cuda.
Zmiana strategii
A co gdybym dziś zaproponowała Ci, abyś dla odmiany, zmienił sposób swojego reagowania? Najważniejsze jest aby sobie uświadomić, że to MY podejmujemy decyzję i jesteśmy odpowiedzialni za nasze reakcje. Powiesz mi, że przecież Ty tego nie chcesz, że automatycznie zachowujesz się w taki, a nie w inny sposób.  Możesz się ze mną nie zgadzać i bronić się, ale to nadal Twoja decyzja i tylko Ty jesteś za nią odpowiedzialny. Nawet jeżeli wynika z nieuświadomionych programów, które Tobą kierują. Jeżeli chcesz coś zmienić, to nie pozostaje Ci nic innego, jak przyznać przed sobą, że TY TU RZĄDZISZ, wziąć odpowiedzialność i postanowić ZMIENIĆ STRATEGIĘ. To chyba oczywiste, że jeżeli oczekujesz innego rezultatu, nie możesz nadal postępować w ten sam sposób.

„Szaleństwem jest robienie w kółko tego samego i oczekiwanie różnych rezultatów.
~ Albert Einstein

Skoro Twoje dotychczasowe reakcje na trudne życiowe sytuacje prowadziły Cię do smutku, żalu, rozpaczy i innych podobnych emocji, zastanów się, czy mógłbyś zareagować inaczej.

Od razu pragnę Cię uprzedzić, że nie będzie łatwo. Twój umysł przyzwyczajony przez lata do starego modelu zachowania, bardzo niechętnie zgodzi się zmienić przyzwyczajenia.

Pamiętaj jednak, kto tu rządzi!
Ty jesteś odpowiedzialny za to co myślisz, więc w każdej chwili możesz podjąć decyzję, aby zacząć myśleć inaczej!

Zachęcam Cię, aby spróbować. Jeżeli Twój umysł będzie oponował, pojawi się krytyka, sabotaż lub ironia, inteligentnie podejdź go proponując nowe rozwiązanie jako „zabawę”, coś „na próbę”, aby nie sprzeciwiał się, kiedy skorzystasz z nowej metody.

Zapytasz pewnie, co to za nowa metoda?

Metoda ta jest bardzo prosta i składa się tylko z jednego słowa – „DZIĘKUJĘ”.

Zanim ją zignorujesz, pozwól, że po krótce Ci ją wyjaśnię.

Chodzi o to, aby Twoją reakcją na trudne życiowe okoliczności była WDZIĘCZNOŚĆ i zaufanie, że to co się wydarzyło jest dla Ciebie najwłaściwsze. Nawet jeżeli w tym momencie nie rozumiesz dlaczego Ciebie to spotyka i jaki jest tego sens, musisz przyznać, że nie wiesz wszystkiego. Nie wiesz jaki jest plan Twojego życia, nie wiesz na co to wydarzenie ma Cię przygotować i dokąd Cię zaprowadzi.

Po prostu na ten moment tego nie wiesz!

A skoro nie wiesz to zaufaj życiu i PODZIĘKUJ za to doświadczenie, choćby nie wiem jak było trudne. Ono ma Cię wzmocnić.

Pamiętaj, że kiedy zamykają się jedne drzwi, otwierają się kolejne. Kiedy okażesz wdzięczność, szybciej pojawią się nowe okoliczności. Niskie wibracje żalu, złości i rozpaczy tylko zagłuszają prawdziwy sens danego wydarzenia.

Słowo DZIĘKUJĘ płynące z głębi serca pomoże Ci zachować spokój i nie zapaść się w chaosie. 

Pamiętaj, że nic nie dzieje się bez powodu. TO RÓWNIEŻ. Dlatego warto jest zaufać i powierzyć swoje życie w prowadzenie Wyższemu Ja. Uwierz mi, że ono najlepiej wie, co jest dla Ciebie dobre.

Zdaję sobie sprawę, jak trudne może się okazać praktykowanie wdzięczności w trudnych momentach życia.
Gorąco jednak namawiam Cię, aby spróbować.

Jeżeli Twoją pierwszą reakcją będzie popadanie w negatywne emocje, nie miej do siebie pretensji ani żalu. Pamiętaj jednak, aby spróbować skorzystać z innej metody. 
Zawsze możesz zmienić strategię. A praktyka czyni mistrza!

Aby Wam to ułatwić, przygotowałam króciutką medytację prowadzoną.

Kiedy wydarzy się coś trudnego, lub kiedy borykasz się z niewygodnymi emocjami, znajdź chwilę czasu i spokojne miejsce, usiądź lub połóż się wygodnie, załóż słuchawki i wsłuchaj się w słowa…

Możesz słuchać tego nagrania za każdym razem, kiedy potrzebujesz uwolnić wdzięczność.

Powodzenia

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on email